ROM

Дзеркала в інтер'єрі

Поверхні, що відображають, в дизайні житлових приміщень створюють непередаваний ефект, перетворюючи кімнату. Дзеркало - це самостійний акцент, використовуючи який більше не потрібні додаткові декоративні прикраси. Він не тільки виконує свої прямі функціональні обов'язки (відображення людей, предметів), але й здатний вирішити найнепередбачуваніші дизайнерські рішення.

Правильно підібране дзеркало здатне значно покращити загальне зображення приміщення, вдихнути в нього нове життя. При виборі цього елемента декору необхідно враховувати масу нюансів, починаючи від форми, виду, функціонального призначення та закінчуючи додатковими дизайнерськими ефектами, створеними на його поверхні.


Унікальність використання дзеркал

Вибравши дзеркало та розмістивши в інтер'єрі певної кімнати, ви отримаєте якісно нове приміщення. За допомогою поверхонь, що відображають, використаних в інтер'єрі, можна домогтися.

1. Візуальне розширення площі приміщення, особливо це актуально для вузьких коридорів та невеликих кімнат.

2. Виправлення пропорційної недосконалості. Для невеликої вітальні доречним буде використання композиції з кількох дзеркал, які здатні візуально збільшити простір.

3. Поліпшення рівня освітленості кімнати. Встановіть дзеркало напроти джерела природного або штучного світла (вікно, бра, лампа), і в кімнаті стане значно світлішим.

4. Привернення уваги до декоративних елементів, які у інтер'єрі. Дзеркало здатне чітко розставити акценти, підкреслить красу цікавих об'єктів, що стоять поруч (вази, старовинних меблів, картини);

5. Насиченість, завершеність дизайну. Цьому допоможе гра світла, яка створюється завдяки поверхні, що відбиває.

Унікальні, фактурні дзеркала, представлені в наших каталогах, знайдуть своє місце в будь-якому типі приміщення, будь то вітальня, коридор або спальня. Виявивши трохи фантазії та дизайнерського чуття, ви неодмінно визначите собі, яке з існуючих декоративних елементів завершить інтер'єрний ансамбль вашого будинку.
Різноманітність форм

Вибір дзеркального полотна певної форми та розміру не є проблемою. В наявності є не тільки стандартні круглі або прямокутні дзеркала, але й предмети інтер'єру унікальних силуетів та химерних обрисів. Все залежить від вашої фантазії та вимог.

Від форми дзеркала залежить його функціональна спрямованість. Наприклад, кругле або овальне дзеркальне полотно чудово виглядатиме на квадратній або прямокутній стіні. Воно зорово згладить кути, гармонізує простір. Для того щоб прямокутне дзеркало виглядало доречно, потрібно підбирати його відповідно до розміру стінки.
Принципи розташування дзеркальних полотен у приміщеннях різних типів

Встановлюючи такий елемент інтер'єру, як дзеркало, необхідно пам'ятати про те, що воно має відповідати потребам усіх членів сім'ї чи людей, які проживають на цій території. Не вішайте його занадто низько або високо, враховуйте, що люди, які використовуватимуть його за призначенням, можуть бути різними. Розглянемо варіанти установок дзеркал у різних типах житлових приміщень.

1. Передпокій. Вибираючи дзеркальне полотно для цієї кімнати, необхідно пам'ятати, що саме тут людина оцінює свій зовнішній вигляд перед появою. Тому краще вибрати дзеркало більшого розміру. Члену сім'ї будь-якого зросту має бути зручно подивитися на себе від верхівки шапки або капелюха до краю черевиків. Як правило, для передпокоїв вибирають прямокутні дзеркальні полотна.

2. Вітальня. У цій кімнаті головне, щоб дзеркало вигідно відбивало простір та його наповненість. Якщо вітальня невелика, воно має візуально розширити площу. У великому гостьовому приміщенні із встановленим каміном доречно розташуватиме дзеркало над ним. Це збільшить висоту стін, візуально полегшить такий «важкий» аксесуар. Доречно у вітальні виглядатиме композиція із дзеркал різного розміру. Найпоширенішим варіантом є навішування дзеркального полотна у красивій фактурній рамці над центральним предметом меблів (диван, стіл).

3. Спальня. Розміщення дзеркал у кімнаті для сну залежить від особистих уподобань її мешканців. Головне, щоб вони не бентежили, не відволікали і не давали дискомфорту. Багатьом не подобається, коли дзеркало розташовується навпроти ліжка. Доречним буде розташування на рівні задньої спинки ліжка або збоку від неї. Ми радимо придбати дзеркало на підлогу на цікавій дизайнерській підставці. Воно доповнить інтер'єр, гармонійно вписавшись у нього. Крім того, до нього буде вільний доступ із будь-якої сторони. Не забувайте і про те, що в спальні найчастіше розміщується туалетний столик, а дзеркало є обов'язковим його складовим елементом.

4. Їдальня. Не часто зустрінеш дзеркала в кімнаті для їди. Однак декоративні дзеркальні композиції з химерними рамками та візерунками можуть стати досить доречними.

Яким би не було ваше приміщення: маленькою затишною спальнею, вузьким або широким коридором, просторою вітальнею, для дзеркал завжди знайдеться місце. Вони створюють затишок, відчуття гармонії, завершеності дизайну. Красиве дзеркало – унікальний акцент інтер'єру, здатний привнести до нього нові фарби, гру світла та тіні.